Image Map

poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Experimental tags for Retro Kraft Shop

Hej!
Moja miłość do tuszy alkoholowych ciągle rośnie :) Dzisiaj chciałam Wam pokazać, jak w prosty sposób zrobić z ich użyciem piękne, efektowne i kolorowe tła. Papierem dedykowanym do tego typu tuszy jest Yupo, ja jednak postanowiłam spróbować z czymś łatwiej dostępnym i tańszym - papierem fotograficznym. Zamiast blending solution (preparatu do mieszania i rozjaśniania tuszy) użyłam alkoholu izopropylowego (może być również spirytus). Jak widzicie, efekt jest bardzo ciekawy i zamienniki sprawdziły się bardzo dobrze.

Hi!
My love for alcohol inks is still growing :) Today, I want to show you how easy you can make beautiful, effective and colorful backgrounds with inks. The paper dedicated to this type of inks is Yupo, but I decided to try something easier and cheaper - photo paper. And instead of blending solution, I used isopropyl alcohol (it can also be spirit). As you can see, the effect is very interesting and the replacements have worked very well.


Moja metoda jest bardzo prosta - najpierw rozprowadzam na papierze alkohol, a następnie dodaję wybrane kolory tuszy. Efekt jest trudny do kontrolowania, ale o to właśnie chodzi. Można użyć nagrzewnicy aby dodatkowo rozdmuchać plamy koloru. Gdzieniegdzie dodałam również folii do złoceń, robiąc z niej dodatkowe "zacieki".

My way is very simple - first I cover the paper with alcohol, and then add inks. The effect is difficult to control, but that's the point. You can use the heater to blot the color spots. Here and there, I also added a transfer foil, making "stains".


Użyłam / I used:

Tusz alkoholowy Adirondack Alcohol Ink - Purple Twilight Tusz alkoholowy Adirondack Alcohol Ink - Teakwood Tusz alkoholowy Adirondack Alcohol Ink - ButterscotchAżurowe Tło - Krata - SnipArt Quote Chips - Tim Holtz Idea-ology Metal Philosophy Tags 1" - Tim Holtz Idea-ologyDrut metalowy - szpulka 10m Klej - Aleene's Always Ready Original Tacky Glue Nity Wide Eyelets - Warm MetalNitownica Crop-A-Dile Blue Puder do embossingu - Shabby Embossing Enamel - White - Stampendous


10 komentarzy:

 1. Świetne efekty otrzymałaś, piękne, efektowne tła

  OdpowiedzUsuń
 2. Eksperymenty w Twoim wykonaniu to cuda. Tag, kolory, wszystko wyszło rewelacyjnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię te Twoje eksperymenty :) Zwłaszcza, że zwykle dowiaduję się czegoś nowego. Dla przykładu, nie wiedziałam, że do tych tuszy jest specjalny papier ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachwycające kolory. Świetny eksperyment.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyszło zupełnie odjazdowo, super!

  OdpowiedzUsuń
 6. A jakiego papieru dokładnie użyłaś? Ja próbowałam z jakimś fotograficznym błyszczącym no name, na którym do tej pory drukowałam zdjęcia, ale się nie nadaje. Tusz wsiąka natychmiast jak w zwykły papier, nie rozlewa się w ogóle. :( Wiem też, że Tim Holtz ma cardstock do tuszy alkoholowych, i to tani, 25 zł za bodajże 20 arkuszy (Yupo ma cenę z kosmosu, nie na polski rynek), ale nigdzie nie mogę go znaleźć. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja użyłam papieru fotograficznego Epson. Akurat na nim się bardzo fajnie z tymi tuszami pracuje, szczególnie jak pomożemy sobie alkoholem, np. spirytusem lub izopropanolem. Ten papier Tima Holtza to jest tez Yupo, tylko po prostu inaczej zapakowany :) Natomiast w czerwcu ma pojawić się taki papier polskiej produkcji, robi to firma CraftArt. Zobacz sobie u nich na FB, już go reklamują. Mam nadzieję, że cena będzie bardziej przyjazna :)

   Usuń